دسته‌هامقالات

 پسته و انواع آن در ایران

 پسته و انواع آن در ایران

حفاری باستان شناسان در جروم (در نزدیکی شمال شرقی عراق کنونی) نشان می دهد از اوایل سال 6750 قبل از میلاد مصرف پسته به عنوان آجیل در میان مردم به عنوان وعده غذایی یا میان وعده رایج بوده است. سپس تا سال 2000 استفاده از پسته به دلایل نامشخصی منسوخ شد تا زمانی که خاور نزدیک شروع به رشد کرد و تمدن بابل شکل گرفت. در آن زمان غذاهای کم نظیر و نایاب مانند پسته دوباره کشف شدند و مجددا مردم به کشت آن ها علاقه نشان دادند. گفته می شود در باغ های معلق بابل در زمان سلطنت مردوک بالادان حدود 700 سال قبل از میلاد مسیح دارای باغ پسته بوده است.

پسته و بادام تنها مغزهایی هستند که از آنها در کتاب مقدس نام برده شده. آنجا که می فرماید: ” بنابر این پدرشان، یعقوب، سرانجام به آن ها گفت ( اگر لازم است؛ پس چنین کنید، تعدادی از بهترین محصولات زمین را در کیف خود بگذارید و آن ها را به عنوان هدیه نزد ایشان ببرید. کمی عسل کمی مرهم و دارو، مقداری اودیه و مربا و مقداری مغز پسته و بادام. در تپه های صخره ای فلسطین و لبنان درختان پسته ی وحشی بسیاری می رویند. مردم در آن زمان پسته ها را به صورت خام برداشت و در خانه با نمک و فلفل سرخ می کردند. در دوران باستان حتی از روغن پسته برای پخت و پز و طعم دادن به دسرها نیز استفاده می شد. آجیل ها به خصوص پسته در تهییه ی دسرهای خوش طعم و تاریخی مانند باقلوا، نوقا و سایر غذاهای ترکی از جایگاه ویژه ای برخورداند. پسته در دستور پخت این غذاها نقش مهمی ایفا می کند وحذف نشدنی است. در کتاب مقدس ذکر شده است که از پسته خرد شده در تهییه کمپوت های میوه ای، پودینگ ها، مواد قیمه و انواع سس ها استفاده می شده. امروزه پسته در میان آمریکایی ها به عنوان یک میان وعده ی محبوب رایج است. در متدهای آشپزی ایرانی پسته به همراه کشمش یا مویز، سبزی ها و زعفران به برنج اضافه می شود.

در قرن اول میلادی پسته اولین بار در رم توسط امپراطور ویتالی رایج شد. آجیل در قرن اول میلادی از سمت سوریه کم کم به سمت ایتالیا رفتند و از آن جا به سراسر مدیترانه گسترش یافتند. ایرانی ها از پسته نه تنها در تهییه دسرها استفاده میکردند بلکه از آن برای غلیظ شدن و تقویت مزه ی سس ها به وفور استفاده می کردند. اعراب چند راز آشپزی را از ایرانیان آموختند و از پسته در انواع دسرهای خود مانند باقلوا استفاده کردند. فروش پسته به عنوان یک کالای ارزشمند از طریق جاده ابریشم حاصل میشد و پسته ها از ایران مستقیم به چین فرستاده می شدند. پسته همیشه میان ایرانیان محبوب بوده است. امروزه با خرید اینترنتی پسته به راحتی می توان این مغز ارزشمند را تهییه کرد.

انوع پسته ی ایرانی

 پسته ایرانی

در اینکه پسته ایرانی بهترین طعم و سطح بالایی از مواد مغزی دارد شکی نیست. پسته ی ایرانی مزایای مختلفی دارد که آن را از سایر پسته ها متمایز میکند و به آن برتری میدهد و به خمین دلیل هم قیمت بالاتری دارد و طعم آن شهرت جهانی دارد. ده ها گونه پسته در ایران کشت می شود که از آن ها چند گونه ای که مزیت های بیشتری دارند در مقیاس وسیع تر تولید می شوند و به گونه های تجاری تبدیل شده اند. به طور کلی انواع پسته های تجاری ایرانی از نظر ظاهر به دو دسته تقسیم می شوند؛ پسته هایی که ظاهر گردی دارند و آنان که ظاهری کشیده و بلند دارند. اگر نسبت طول به قطر پسته بیشتر از 1.5 باشد آن پسته بلند است در غیر این صورت در دسته انواع گرد جای می گیرد. امروزه چهار نوع از گونه های تجاری در ایران رواج بیشتری دارند که در ادامه به مشخصات و خواص هر کدام میپردازیم تا تشخیص این پسته ها برای شما راحت تر شود. برای خرید پسته ایرانی به پسته چی سر بزنید

پسته فندوقی:

پسته فندوقی
پسته فندوقی

 

پسته فندوقی یا پسته اوحدی گسترده ترین نوع است و در بیشتر مناطق پسته خیز ایران رشد می کند. این پسته از نوع گرد است و کمترین شاخص شکل را در بین چهار گونه ی تجاری دارد. پسته با اندازه های 28/26 به مقدار کمی در این نوع یافت می شود. این نوع پسته حدود 50% تولیدات ایران را شامل می شود. این نوع از پسته به دلیل محصول سالانه کم زیاد مورد اقبال باغ داران نیست. سایت پسته چی مرجع فروش پسته با بسته بندی های شکیل و زیبا و قیمت مناسب می باشد.

پسته کله قوچی:

پسته کله قوچی

 

این نوع پسته کشت راحتی دارد و در دسته پسته های گرد قرار میگیرد. دانه هایی با اندازه ی 20/18 در این نوع پسته به ندرت دیده می شود. این گونه در حال افول است و در حال حاضر کمتر به تولید این گونه از پسته پرداخته می شود. خرید و فروش پسته با کیفیت و قیمت مطلوب در پسته چی ؛)

پسته اکبری:

پسته اکبری

 

پسته اکبری یا پسته بادامی از انواع محبوب پسته در ایران است. این نوع پسته نسبت به انواع تجاری دیگر نوظهورتر است و دارای دانه های بزرگ تری است نسبت به دوگونه ای که قبل تر ذکر شده. شکل بلندتری دارد و راحت تر شکسته می شود. برای اطلاع از قیمت پسته کلیک کنید.

پسته احمد آقایی:

پسته احمدآقایی

 

نوظهورترین گونه پسته های تجاری، پسته احمدآقایی است. این گونه بسیار مورد توجه کشاورزان است. زمان کمی برای تولید می برد و راندمان بالایی دارد. در برخی بازارها مانند یونان و هند خواهان بسیاری دارد و محبوب است. تولید این گونه در حال افزایش است. شکل پسته ی احمدآقایی مشابه گونه ی آمریکایی پسته ی کرمان است. رنگ پوسته ی این پسته نسبت به سایر گونه ها روشن تر است و شکل آن بلند و کشیده است شاخص شکل این پسته به بالای 1.5 می رسد. بیشتر باغات در حال حاضر با این نوع از پسته کاشت می شوند. در آینده انتظار می رود بیشتر پسته موجود در بازار از این گونه باشد. برای خرید اینترنتی پسته به پسته چی سر بزنید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *